گروه بهمن

مدیر سایت | لوگو | بدون نظر

گروه بهمن

 

گروه بهمن در سال ۱۳۳۱ با سرمایه اولیه ۶۰۰۰۰۰ ریال در راستای فعالیت در زمینه حمل‌و‌نقل دریایی و حق‌العمل‌کاری نمایندگی‌های تجاری، به نام «شرکت سهامی ایران خلیج‌کو» تاسیس شد.
این شرکت در سال ۱۳۳۸ به مرحله بهره‌برداری رسید و تولید اولین محصول خود را با عنوان وانت سه چرخ مزدا با ظرفیت ۲۰۰ کیلوگرم آغاز نمود و در سال ۱۳۵۰ به واسطه‌ی استفاده از ماشین‌آلات جدید در بخش‌های تولیدی و همچنین افزایش سرمایه، سیر صعودی خود را آغاز نمود.
همزمان با مونتاژ انواع وانت‌های مزدا ۱۰۰۰ با ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم، به حجم محصولات خود افزود. در این سال، نام شرکت به «کارخانه اتومبیل‌سازی مزدا» تغییر یافت. در سال ۱۳۶۳ وانت مزدا ۱۶۰۰ به مرحله تولید رسید و هم‌زمان این شرکت به «ایران وانت» تغییر نام داد. در سال ۱۳۶۶ مونتاژ اولین سری وانت مزدا ۱۸۰۰ در این شرکت آغاز شد؛ تا این‌که در اواخر سال ۱۳۷۲ با ساخت و مونتاژ انواع وانت‌ و ورود به حوزه تولید خودروهای سواری با تولید سواری مزدا ۳۲۳، حوزه فعالیتش گسترش معناداری پیدا نمود.
در تاریخ ۱۳۷۸/۴/۲۸ و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و با تغییر اساسنامه، نقطه عطف دیگری برای شرکت محقق شد و با تغییر نام آن به «گروه بهمن» به عنوان یک هلدینگ، حوزه فعالیت‌هایش را به حوزه‌های تولیدی، بازرگانی و سرمایه‌گذاری گسترش داد.
در سال ۱۳۸۳، با هدف تولید انواع خودروهای تجاری (کامیون، کامیونت،کشنده و مینی بوس) شرکت بهمن‌دیزل تحت برند ایسوزو ژاپن تاسیس گردید؛ این شرکت پس از مدت کوتاهی به سبب کیفیت بالای محصولات، سهم عمده بازار کامیونت‌ها را در اختیار گرفت و افتخاراتی نظیر خودروساز نمونه و یکی از صد شرکت برتر کشور را کسب نمود.
گروه بهمن با راه اندازی خط تولید خودروی سواری پاجرو(SUV) در سال ۱۳۸۴ و خودروی ون مسافربری نارون در سال ۱۳۸۵ در راستای توسعه و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور وارد عرصه تولید خودروهای سواری شاسی بلند و ون گردید.
تولید سواری مزدا ۳ منطبق با فناوری روز جهان، طراحی و تولید انواع کاربری کامیونت‌های ایسوزو، تأسیس شرکت سیباموتور به منظور تولید انواع کشنده‌های تک‌محور و جفت‌محور و کامیون‌های سنگین و نیمه‌سنگین با مشارکت شرکت تراکتورسازی ایران ازجمله مهم‌ترین اقدامات گروه بهمن در سال ۱۳۸۶ بود.
گروه بهمن در ادامه روند رو به رشد خود، در سال ۱۳۸۸ موفق شد وانت دوکابین‌ کاپرا را در دو مدل تک‌ و دو دیفرانسیل و همچنین مینی‌بوس ایسوزو ژاپن با نام سحر را تولید کند و در سال ۱۳۸۹ مزدا ۳ جدید را همگام با دیگر کشورهای جهان به بازار ارائه نماید.
در سال ۱۳۹۱ گروه بهمن با عرضه خودروهای مزدا ۲، کامیون ایسوزو مدل FVR(18 ton)، وانت تک‌کابین کاپرا، مزدا ۳ با موتور ۱۶۰۰، کشنده J6 و سواری آسا موفقیت‌های خود را در عرصه توسعه محصولات خودرویی استمرار بخشید.
در سال ۱۳۹۳ خودروهای سواری شاسی‌بلند لندمارک، سواری آسا B50F با موتور ۱۸۰۰، وانت کارا ۱۷۰۰ سی‌سی، و در حوزه خودروهای تجاری کامیون کمپرسی J6 و مینی‌بوس مکسوس به سبد محصولات این شرکت اضافه شد. همچنین در راستای توسعه محصولات در سال ۱۳۹۴ وانت ایسوزو DMAX و کامیونت ۶ تن FAW عرضه گردید.
گروه بهمن می‌کوشد تا ضمن هوشیاری کامل نسبت به تحولات محیطی، فرصت‌یابی راهبردی و خلق ارزش، به سودآوری پایدار و بازدهی مطلوب اقتصادی دست یابد و همواره بر آن است تا با اتخاذ راهبردهای مناسب، سیاست‌ها و اقدامات به موقع، در راه رشد و توسعه پایدار گام بردارد و با این رویکرد در حوزه‌های متنوع و جذاب خودرو، انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی) و سرمایه‌گذاری مالی در راستای تحقق اهداف و چشم‌انداز بلندمدت خود حضور دارد.
این شرکت به منظور حضور در حوزه صنعت نفت شرکت های نیک صنعت پارسیان و گروه انرژی آریادانا را تاسیس نمود؛ و از سال ۱۳۸۸ با آغاز پروژه احداث پالایشگاه نفت فوق‌سنگین قشم به منظور تولید قیر و سایر فرآورده های نفتی وارد این عرصه گردید.
همچنین در حوزه سرمایه‌گذاری‌های مالی با شرکت در عرضه‌های اولیه سهام جدید و خرید سهام شرکت‌های بنیادین و حضور موثر در واسطه‌گری‌های مالی با کسب سودآوری بالا به فعالیت خود همانند دوره‌های گذشته جهت برآورده کردن منافع ذینفعان ادامه می‌دهد.

 

وبسایت گروه بهمن

 
توسط: مدیر سایت

مدیر سایت نوشته شده 55 نوشته در : شهر لوگو